ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت

از براکت های کوچک سرامیکی یا فلزی در ارتودنسی بریس های ثابت استفاده می شود.

هر براکت به دندان چسبانده می شود و توسط سیمهای نازک به سایر براکت ها متصل می شود. سپس با استفاده از حلقه های الاستیک در جای خود نگه داشته می شوند. سیم ها به مرور زمان تنظیم می شوند تا دندان ها صاف شوند و موقعیت فک را ثابت کنند. در این نوع ارتودنسی، تمام قسمت ها ثابت هستند و نمی توانید آنها را از دهان خود خارج کنید.
اصلاح دندان و فک به راحتی با استفاده از بریس های ثابت انجام می شود. یکی از مزایای این نوع ارتودنسی این است که هیچ صفحه پلاستیکی در سقف دهان شما قرار داده نمی شود و صحبت کردن و غذا خوردن شما تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

 

آیا بریس های ثابت برای من مناسب هستند؟
در اولین قرار ملاقات، متخصص ارتودنسی شما تمام گزینه ها را توضیح می دهد و همچنین بررسی می کند که آیا ارتودنسی ثابت برای شما مناسب است یا خیر.
استفاده از بریس های ثابت هیچ وقت دیر نیست. بسیاری از بیماران هستند که در دوران بازنشستگی از این روش برای اصلاح دندان های خود استفاده می کنند.

 

مزایای بریس های ثابت

بریس های ثابت باعث صاف شدن دندان ها می شوند و تمیز نگه داشتن آنها راحت تر است.
بریس های ثابت نه تنها باعث زیبایی دندان ها می شوند ، بلکه باعث بهبود بهداشت دهان و دندان و کاهش خطر بیماری های لثه در آینده می شوند.
یکی از مهمترین مزایای بریسهای ثابت این است که نیازی نیست متخصص ارتودنسی به همکاری بیمار اعتماد کند.
برخلاف مهاربندهای متحرک که ممکن است در مکان مناسب قرار نگیرند یا به هیچ وجه توسط بیمار استفاده نشوند ، بریس های ثابت همیشه در محل خود هستند و وظیفه خود را انجام می دهند.
با مهاربندهای ثابت، فرصت کمتری برای بازگشت دندان به موقعیت های اولیه خود پس از درمان وجود دارد ، زیرا در 100 درصد مواقع در موقعیت های صحیح ثابت هستند.

طول دوره درمان

برای صاف کردن دندان ها با بریس های ثابت معمولاً بین 6 تا 22 ماه طول می کشد.

طول دوره درمان به پیچیدگی تنظیمات مورد نیاز برای صاف كردن دندان ها بستگی دارد.

پس از قرارگیری بریس های ثابت ، باید هر 4 تا 8 هفته برای تعویض سیم ها به متخصص ارتودنسی خود مراجعه کنید.
پس از برداشتن بریس ها ، لازم است از نگهدارنده های پلاستیکی استفاده کنید تا زمانی که اطمینان حاصل کنید دندان های شما در موقعیت جدید خود باقی می مانند. در ابتدا استفاده از نگهدارنده ها به صورت تمام وقت ضروری است. با این حال ، با ثابت شدن دندان های خود در موقعیت های جدید ، مدت زمان استفاده از نگهدارنده ها کاهش می یابد.

به توصیه های متخصص ارتودنسی خود عمل کنید تا مطمئن شوید دندان هایتان به موقعیت اولیه خود برنمی گردند.

 

تجربه درمان

درمان با بریس ثابت کاملا بدون درد است. هنگام نصب مهاربندها یا تنظیم سیم ها ممکن است کمی احساس ناراحتی کنید. با این حال ، این موضوع کوتاه مدت است. مسکن های ملایم می توانند در این شرایط مفید باشند.

 

دستیابی به بهترین نتیجه با بریس های ثابت

انجام قرار ملاقات با متخصص ارتودنسی ، پیروی از توصیه هایی که به شما ارائه شده و مراقبت از بهداشت دهان و دندان در حین و بعد از درمان می تواند برای دستیابی به بهترین نتیجه موثر باشد.

 

چگونه از بریس های خود مراقبت کنیم

ارتودنسی ثابت در تهران
ارتودنسی ثابت در تهران

بریس ها لوازم ظریفی هستند و برای جلوگیری از آسیب احتمالی ، توصیه می شود هنگام پوشیدن بریس ، از خوردنی ونوشیدنی های سفت ، چسبناک و شیرین به شدت خودداری کنید.