ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک

 

ارتودنسی متحرک: همانطور که از نام آن مشخص است، می توانید دستگاه ارتودنسی را هنگام غذا خوردن برداشته و پس از آن دوباره در جای خود قرار دهید. بنابراین ، تأثیر ارتودنسی متحرک کاملاً به همکاری بیمار بستگی دارد. این دستگاه معمولاً برای اصلاح فک و دندانهای جزئی استفاده می شود. دستگاه ارتودنسی متحرک فقط برای فک بالا یا هر دو فک قابل استفاده است. از یک صفحه پلاستیکی با سیم تشکیل شده است و با اعمال فشار ملایم دندان ها را به تدریج حرکت می دهد.

 

آیا بریس های متحرک برای من مناسب هستند؟

در اولین قرار ملاقات ، متخصص ارتودنسی شما تمام گزینه ها را توضیح می دهد و تعیین می کند که آیا بریس های متحرک برای رفع دندان ها و فک شما مناسب هستند. این روش که معمولاً برای تنظیم فک بالا استفاده می شود ، برای همه سنین مناسب است. با این حال ، در سنین پایین (زیر 12 سال) که رشد فک هنوز کامل نشده است ، می توان از آن برای رفع ناهنجاری های فک استفاده کرد. برخی از ناهنجاری های فک را می توان به راحتی و با هزینه کمتر با ارتودنسی و بدون جراحی درمان کرد. اگر بیمار مسن تر باشد ، جراحی فک نیز به همراه ارتودنسی برای اصلاح ناهنجاری های فک مورد نیاز است.

 

مزایای بریس های متحرک

بریس های متحرک باعث تمیز شدن دندان های شما می شوند. همچنین ، بهداشت عمومی دهان و دندان شما را بهبود می بخشد ، و در نتیجه خطر ابتلا به بیماری های لثه در آینده کاهش می یابد. برخلاف بریس های ثابت ، بریس های متحرک را می توان هنگام مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن و در صورت لزوم برای ورزش از دهان برداشت.

 

طول دوره درمان

به طور کلی طول درمان با مهاربندهای متحرک کوتاه تر از بریس های ثابت است. به طور معمول ، رسیدن به هر نتیجه 6 ماه طول می کشد. در اولین قرار شما ، متخصص ارتودنسی با توجه به پیچیدگی های درمان ، زمان دقیق را تعیین می کند.

در بعضی موارد ، پس از اتمام درمان بریس ثابت و برداشته شدن بریس ها ، برای نگه داشتن دندان ها در موقعیت های جدید نیاز به ارتودنسی متحرک است. در ابتدا ، ممکن است لازم باشد از بریس های متحرک به صورت تمام وقت استفاده کنید. با این حال ، با ثابت شدن دندان های خود در موقعیت های جدید ، زمان کمتری نیز لازم است.

 

تجربه درمان

در ابتدا ممکن است پس از انجام تنظیمات اولیه و ثابت نگه داشتن نگهدارنده ها در محل خود کمی احساس ناراحتی کنید. این میزان ناراحتی شایع است و کوتاه مدت است. مسکن های ملایم می توانند به کاهش ناراحتی کمک کنند.

 

دستیابی به بهترین نتیجه با بریس های متحرک

قرار ملاقات با متخصص ارتودنسی ، پیروی از توصیه هایی که در هر جلسه به شما ارائه می شود و در آخر مراقبت های ویژه از بهداشت دهان و دندان در طول دوره درمان ، به دستیابی به بهترین نتیجه کمک می کند.

 

چگونه از بریس های متحرک خود مراقبت کنیم

بریس های متحرک بسیار ظریف هستند و برای جلوگیری از آسیب به آنها توصیه می شود:

زمانی که از آنها استفاده می کنید از خوردن غذا و نوشیدنی های سخت ، چسبناک و شیرین خودداری کنید.

بریس ها را در آب جوش یا گرم بشویید زیرا پلاستیک آن را ذوب می کند.

مهاربندها را برای شنا بردارید.

اگر در چند روز اول صحبت کردن مشکل بود ، سعی کنید فقط با تمرین مشکل را برطرف کنید. به عنوان مثال ، متنی را با صدای بلند بخوانید یا بخوانید. سخنرانی پس از دو یا سه روز به حالت عادی برمی گردد.

بریس های خود را هفته ای یک بار با یک حلال شستشو تمیز کنید.

بهداشت دهان و دندان هنگام استفاده از بریس بسیار مهم است ، و از سلامت لثه های شما در طول درمان اطمینان حاصل می کند. بهداشت بریس های شما نیز ضروری است. باید حداقل دو بار در روز دندان های خود را با مسواک و خمیر دندان بشویید.

 

ارتودنسی متحرک در تهران
ارتودنسی متحرک غرب تهران