لیفت لثه

اگر لبخند شما رشد بیش از حد لثه را نشان می دهد و این مسئله شما را اذیت می کند ، در این صورت گزینه مناسبی برای لیفت لثه یا روش کانتورینگ لثه خواهید بود. اگر هنگام لبخند زدن قسمت زیادی از لثه شما در معرض دید باشد ، این شرایط به عنوان لبخند لثه ای شناخته می شود. بافت لثه شما باید در گردن دندان یا دقیقاً بالای آن باشد. اگرچه بافت بیش از حد لثه بر سلامت دهان و دندان شما تأثیر نمی گذارد ، اما بسیاری از بیماران از جذابیت بصری دندان های کوتاه و لبخند ناشیانه ناراضی هستند.

 

صنعت دندانپزشکی زیبایی

در سه تا پنج سال گذشته ، متخصصان دندانپزشکی و جراحان دهان و دندان از لیفت لثه برای اهداف زیبایی استفاده کرده اند. لیفت لثه در دهه 1980 ساخته شد ، اما بسیاری از پزشکان و جراحان دهان و دندان این اقدامات را انجام ندادند.

 

امروزه تعداد دقیقی از جراحی های انجام شده وجود ندارد. زیرا این روش معمولاً همراه با سایر روش ها مانند روکش است که به محافظت از دندان پس از لیفت لثه کمک می کند. اما اکنون ، طبق انجمن دندانپزشکان آمریکا ، بیش از 550،000 عمل در سال 2005 و 2006 انجام شده است.

 

انواع روش های درمانی

لبخند چسبناک می تواند بر زیبایی لبخند و اعتماد به نفس شما تأثیر بگذارد. خوشبختانه لبخند لثه ای را می توان از طریق انواع مختلف گزینه های درمانی ، از جمله روش های سنتی و دندانپزشکی از بین برد.

لیفت لثه در غرب تهران

 

به طور سنتی ، لیفت لثه با استفاده از چاقوی جراحی انجام می شد. این روش شامل از بین بردن و پیرایش بافت اطراف دندان است. قسمت باقیمانده لثه با بخیه وصل می شود. اگر خطوط لثه کج داشته باشید که باعث شود لبخند شما نامرتب یا ناصاف باشد ، این روش موثر است.

 

دندانپزشکی Laset لیزر کاملاً رایج شده است و این یک روش معمول برای لبخند لثه ای است. از آنجا که لیزرها می توانند توسط ملانین و هموگلوبین جذب شوند ، می توان بافت نرم اطراف دندان ها را در حین انجام مجدد لثه دستکاری کرد. این از زخم محافظت می کند و به بهبود سریع آن کمک می کند. گرمای لیزر می تواند منجر به خشک شدن ، انعقاد و بخار شدن شود ، که می تواند از خونریزی و مهار گیرنده های درد جلوگیری کند. لیزر همچنین می تواند بافت را عقیم کرده و نیاز به پانسمان جراحی را کاهش دهد.

 

با این وجود لیزرهزینه بیشتری در انجام لیفت لثه و کانتورینگ لثه است.

 

 

لیفت لثه چیست؟

لیفت لثه یک روش اصلاحی است که لبه لثه را تراشیده و بلند می کند. به طور معمول با افزایش طوقه ، که نازک می شود و بافت باقیمانده را شکل می دهد تا بهتر جا بیفتد و طبیعی به نظر برسد.

 

لیفت لثه می تواند فک فوقانی را تغییر شکل داده و نسبت دندان و لثه را یکنواخت کند. این روش همچنین به تغییر شکل استخوان ها و بافت ها منجر می شود تا دندان های متقارن یا توهم دندان های طولانی تر ایجاد شود و در نتیجه لبخندی زیبا ایجاد شود.

 

بهبود سریع و درد کمتر از مزایای رایج دندانپزشکی لازت است و بیماران بندرت به بخیه یا بسته بندی پریودنتال احتیاج دارند. جراحی لیزر سریع و راحت است و بهبودی فقط چند روز طول می کشد.