ایمپلنت

ایمپلنت

کاشت دندان به شما امکان می دهد با اطمینان غذا بخورید ، بجوید ، صحبت کنید و لبخند بزنید ، درست مثل اینکه طبیعی باشد.

در صورت از دست دادن دندان ، ایمپلنت می تواند یک راه حل با دوام ارائه دهد. برای داشتن یک ماندگاری مادام العمر ، ایمپلنت به شرایط مختلف دارد. با رعایت توصیه های دندانپزشک ، نه تنها ظاهر آنها ، بلکه عملکرد آنها همانند دندان خود شما خواهد بود. در بعضی موارد ، فقط یک دندان باید با ایمپلنت جایگزین شود ، گاهی اوقات روی آن کاشته می شود و ممکن است دندان مصنوعی کامل یا متحرک وجود داشته باشد. این فرایند می تواند تا 1-1.5 سال طول بکشد.

کاشت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان مصنوعی جایگزین ریشه دندان است که در سوراخ استخوان فک که از قبل سوراخ شده قرار میگیرد تا یک تاج ، پل یا پل کامل یا دندان مصنوعی را روی ایمپلنت های دندان نگه دارد (اوردنچر). ایمپلنت های دندانی از تیتانیوم ساخته شده اند ، ماده ای که توسط بدن انسان به خوبی تحمل می شود  و به راحتی با یکپارچه سازی (استخوان سازی) با بافت استخوان می شود.

در طی فرآیند دندانپزشکی ایمپلنت ، ایمپلنت دندان با استخوان فک ادغام می شود و یک تکیه گاه محکم و بادوام برای جایگزینی دندان ایجاد می کند. در صورت نیاز به جایگزینی بیش از یک دندان ، یک بریج تحت حمایت ایمپلنت دندان یا یک پروتز کامل روی ایمپلنت های دندان ساخته می شود.

در برخی موارد که استخوان فک کافی برای حمایت از کاشت دندان وجود ندارد ، باید لیفت سینوس یا پیوند استخوان تهیه شود.

کاشت دندان شما را قادر به خوردن ، جویدن ، صحبت کردن ، لبخند زدن ، با اعتماد به نفس خندیدن می کند ، به طوری که هرگز فراموش خواهید کرد که دندان های شما به طور طبیعی مال شما نیستند.

فواید و خطرات کاشت دندان

راه حل مناسب برای جایگزینی پروتزهای مصنوعی

سازگار با زیست

هزینه کاشت دندان یک سرمایه گذاری مادام العمر است زیرا یک راه حل دندانپزشکی مادام العمر برای جایگزینی دندان است

سرطان زا نیست

ایمپلنت های دندانی تیتانیوم آلرژیک یا سمی نیستند ، بنابراین قطعاً ارزش هزینه کاشت دندان را دارد.

اشتراك گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *