جراحی پیوند استخوان و لثه

جراحی پیوند استخوان و لثه چه زمانی لازم است؟

 

جراحی پیوند استخوان و لثه: قبل از کاشت دندان ، معاینه استخوان مهم است زیرا ایمپلنت  به شرایط پایدارو ثابت استخوان ها نیاز دارند. در بعضی موارد ،   استخوان فک بیمار ممکن است به بنا بردلایلی برای کاشت مناسب نباشد.

این سوال  پیش می آید که اگر به پیوند استخوان نیاز دارم چگونه باید بفهمم؟ ابتدا از اشعه ایکس پانوراما استفاده می کنیم که دندانپزشکان آن را بررسی می کنند و می گویند چه نوع درمانی برای بیمار پیشنهاد می شود. اگر بافت استخوان برای کاشت مناسب نباشد ، دندانپزشکان ممکن است پیوند استخوان را توصیه کنند.

پیوند استخوان یک عمل جراحی در دهان است وقتی که توده استخوان موجود با مواد پیوند استخوان پر شود ، با گذشت زمان ترکیب می شود ، وباعث بوجود آمدن شرایط پایدارو ثابت استخوان برای کاشت می شود.

 

 

چگونه ممکن است استخوان من نامناسب باشد؟

 

دو مورد وجود دارد که استخوان ها برای کاشت مناسب نیستند:

 

  1. علت: از دست دادن استخوان

 

  1. علت: پریودنتیت مزمن

 

با توجه به تشکیل و گسترش التهاب ، باکتری ها استخوان را به آرامی هضم کرده و به نقطه کانونی گسترش می دهند. این امر منجر به نازک شدن استخوان می شود که عواقبی در فک و دندانهای مجاور آن به دنبال دارد.

اگر دندان افتاده و جایگزین نشود ، بافت استخوانی موجود در آن قسمت با گذشت زمان شروع به جذب می کند زیرا دیگر تحت فشار نیست و چیزی برای نگه داشتن ندارد. این جذب هر بار اتفاق می افتد ، اما سطح از دست دادن استخوان تنها با زمان تعیین می شود. هرچه دیرتر دندان های خود را پر کنید ، احتمال پوکی استخوان بیشتر خواهد بود.

 

مراحل پیوند استخوان

 

پس از معاینه اولیه ، پیوند استخوان می تواند آغاز شود. این می تواند در اکثر موارد در بی حسی موضعی انجام شود. اگر جذب استخوان در ناحیه قابل توجه باشد و استخوان با استفاده از بافت استخوان از قسمت دیگر فک برداشته شود ، ممکن است بیهوشی لازم باشد.

پیوند استخوان بستگی به بی حسی موضعی یا نوع مواد به مدت 30 تا 90 دقیقه نیاز دارد.

پیوند استخوان را می توان با سه نوع ماده مختلف انجام داد. در طی مراحل ، جراحان دهان و دندان استخوان ها را با مواد مصنوعی یا طبیعی بالا می برند.